YARDIM / SSS

Tüm BRITA filtreleri tat veya kokuyu olumsuz etkileyecek klor gibi maddeleri etkili bir şekilde azaltırken yüksek filtreleme performansı sağlar. Buna ek olarak, BRITA filtrelerini kullanmak ve saklamak kolaydır.
Yenilikçi BRITA MAXTRA+ Universal Filtre kartuşu 4 hafta ve 150 litreye kadar taze, filtrelenmiş su sağlar. İyon değiştirici reçine hem karbonat sertliğini (kireç) hem de bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi (olması durumunda) tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri azaltır.

BRITA MAXTRA+ Universal filtre kartuşları hızlı ve kolay kurulum için tasarlanmıştır. Basitçe bir sürahi veya kâseyi suyla doldurun. BRITA MAXTRA kartuşunu soğuk suya batırın ve hava kabarcıklarını ortadan kaldırmak için yavaşça sallayın. Kartuşu sürahinin hunisine yerleştirin ve suyu filtreden iki kez geçirin. İlk iki litre atıldıktan sonra BRITA filtreniz artık kullanıma hazırdır.

BRITA su kaplarını ideal olarak buzdolabı gibi serin bir yerde saklamalısınız. Ayrıca kabın doğrudan gün ışığına maruz kalacak şekilde saklanmadığından emin olmalı ve kaptaki suyu bir gün içinde kullanmalısınız.

Hayır. BRITA su filtre sistemleri sadece işlem görmüş şehir musluk suyu veya içmek için güvenli olarak onaylanan özel kaynaklarla kullanılmak için tasarlanmıştır.

MAXTRA+ kartuş ömrü, yerel su kalitesine, örneğin su sertliğine, bağlıdır. BRITA MAXTRA+ kartuşu, suyun sert olduğu bölgelerde (Alman standartlarındaki sertlik derecesine göre, öncelikli olarak karbonat sertliğine göre 12° – 14,5° arası) 150 litreye kadar filtreleme yapar. En iyi performansı elde etmek için 4 haftada bir BRITA MAXTRA+ kartuşunuzu değiştirmeniz gerekir. Size sonraki kartuş değişimini hatırlatmak için, BRITA su filtreli sürahinizde, kartuş değiştirme göstergesi bulunmaktadır.

Tüm BRITA filtre sistemleri plastik şişe tüketimini büyük oranda azaltmaya yardımcı olur. Yüksek ölçüde geri dönüştürülebilir oldukları için, BRITA bileşenleri çevre üzerinde olumlu ve sürdürülebilir fark yaratır.

Doğru şekilde saklandığı takdirde, tüm orijinal BRITA kartuşları 4 yıl boyunca muhafaza edilebilir. Uygun saklama için sıcaklık 1°C ile 50°C arasında olmalı, doğrudan güneş ışığı olmamalı ve kartuş orijinal, kapalı paketinde saklanmalıdır.

Tüm BRITA su filtreli sürahiler (filtre kartuşu hariç) 50°C'ye kadar bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ayrıca, ılık, sabunlu su ve bir sünger kullanarak elde de yıkanabilir. Lütfen kapaktaki BRITA Memo'nun bulaşık makinesinde yıkanabilir olmadığını ve su ile uzun süreli temas etmemesi gerektiğini unutmayın. Renk bozulmasını önlemek için, hiçbir zaman kolay leke yapan sıvı ve meyve suları ile kullanmayın. Daha fazla bilgi için lütfen kullanma kılavuzuna başvurun.

İdeal olarak, filtrelenmiş suyu bir gün içinde kullanmalısınız. BRITA su filtrenizin uzun süre kullanılmaması durumunda (örneğin tatillerde olduğunuz zaman), BRITA MAXTRA+ kartuşunu çıkarmanızı, BRITA su filtresinin içinde kalan suyu boşaltmanızı ve MAXTRA+ kartuşu tekrar gevşek şekilde yerleştirmenizi öneririz.

Dört tane çubuğun hepsi ekranda görünüp iki kere yanıp sönünceye kadar kapaktaki start (başlatma) düğmesine basılı tutmanız yeterlidir. BRITA Memo artık ayarlanmıştır. Ekranın sağ alt köşesinde yanıp sönen nokta Memo'nun çalıştığını gösterir. Her hafta bir çubuk kaybolacak ve ekranda kalan çubuklar kartuşun kalan ömrünü belirtecektir. Lütfen filtre kartuşunu en az dört haftada bir değiştirmeyi unutmayın.

Endişelenmenize gerek yok, bu tamamen normaldir. Kartuş folyosunun nemli veya kuru olmasının kartuş performansı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

MAXTRA filtre kartuşunun filtre malzemesi, gıda saflığında kalite bakımından test edilmiş iyon değiştirici reçineler ve aktif karbondan oluşan bir karışım içerir. Kullanılan iyon değiştirici reçine karbonat sertliğini (kireç) azaltır ve iç kurulumun bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi (olması durumunda) tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri ortadan kaldırır.
Yenilikçi MAXTRA+ FlowControl teknolojisi eşit su akışı ve filtre performansı için tutarlı kalite sağlar. Tadını çıkarmanız için — her gün.

Siyah partiküller BRITA'nın filtre ortamının bir parçası olan aktif karbondur. Granül aktif karbon, hindistan cevizi kabuklarından yapılır. Her doğal ürün gibi hindistan cevizi kabukları da ürün kalitesi ile ilgili olarak doğal değişikliklere tabidir. Bu, karbonun bazı parçalarının filtrelenmiş suyunuza sızmasına neden olabilir. Olası herhangi bir kömür tozunu ortadan kaldırmak için, kartuşunuzun hazırlanması önemlidir. Lütfen kartuş talimatına göre hazırlayın veya "Kartuşunuz nasıl hazırlanır" bölümüne bakın. Kartuşların içeriğinin gıda saflığında olduğundan ve size hiçbir zararı olmayacağından; ayrıca yanlışlıkla tüketilmesi durumunda da sağlığa zararı olmayacağından emin olabilirsiniz. Mevcut olmaları kartuşun performansını etkilemez. Bu ilk hazırlanıştan sonra hâlâ toz veya partikül mevcutsa kartuşun sistemden çıkarılıp aşağıdaki şekilde yeniden hazırlanmasını öneririz: Suyun altında çalkalayarak ve daha sonra yeniden monte edip iki litre su ile temizleyerek.

Tüm BRITA kartuşlarının içeriği gıda saflığındadır ve size tamamen zararsızdır; ayrıca yanlışlıkla tüketilmesi durumunda da sağlığa zararı yoktur.

BRITA ile filtrelenmiş su, kireci azaltmasından dolayı buharlı ütülerde musluk suyuna tercih edilebilir. Buna karşın, çoğu buharlı ütü için (alüminyum tabanlılar) optimum performans için demineralize su tavsiye edilir. Filtrelenmiş su krom kaplı çelik tabanı olan ütüler için idealdir. Ütülerinin tipinden emin olmayan müşterilerimiz kullanma kılavuzuna başvurmalı veya üretici firma ile iletişime geçmelidir.