BRITA tüketici ürünleri hakkında SSS

Genel

Her zaman su şirketinizin tavsiyelerine uymanızı öneriyoruz.

Suyla temas eden BRITA materyalleri polikarbonat içermez ve bu nedenle BPA salmazlar. Ek olarak, BRITA cihazlarında kullanılan materyaller gıda sınıfı kalitesindedir. Bu, AB mevzuatına göre taşınma testlerini içerir. Buna göre, yasak/tehlikeli maddeler AB’nin belirlediği değerlerin üzerinde taşınmazlar.

Su arıtmalı sürahi

Hayır, BRITA su filtresi değişim göstergeleri içinde pille gelir.

Dört tane çubuk ekranda görünüp iki kere yanıp sönünceye kadar kapaktaki start (başlatma) düğmesine basılı tutmanız yeterlidir. Şimdi BRITA MEMO geri sayıma başlayacaktır. Ekranın sağ alt köşesinde yanıp sönen nokta BRITA MEMO'nun çalıştığını gösterir. Göstergedeki çubuk sayısı, filtredeki kalan ömrü, her bir hafta bir çubuk eksilterek hafta olarak gösterir.

Filtrenizi en az dört haftada bir değiştirmelisiniz. Bu şekilde, BRITA filtrenizden optimum performansın keyfini çıkaracaksınız.

Hayır. BRITA su filtreleme sistemleri sadece işlem görmüş şehir musluk suyu veya içmek için güvenli olarak onaylanan özel kaynaklarla kullanılmak için tasarlanmıştır.

XL boyutu, filtrelenmiş su için daha büyük kapasite sağlarken Cool versiyonlar, buzdolabı kapağına sığacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeni bir MAXTRA+ filtresini yerleştirdikten sonra, yaklaşık olarak altı saniye boyunca BRITA METER üzerindeki başlat düğmesine basın. Göstergede dört çubuk göründüğünde ve ‘OK’ yanıp söndüğünde, BRITA METER’i etkinleştirmiş olursunuz ve MAXTRA+ filtreniz uygun biçimde filtreler.

MAXTRA+ filtrenizin kalan kullanım ömrünü belirlemek için, sadece göstergedeki çubuklarda gösterilen yüzdeye bakın. Göstergede üstten alta sıralı olarak hareket eden yanıp sönen su damlacıkları aktif filtreleme prosesini gösterir. Boş filtre simgesi ‘NEW (Yeni) ifadesiyle yanıp söndüğünde, MAXTRA+ filtrenizi değiştirmenin zamanı gelmiştir.

Güncel filtre durumunu öğrenmek için kapak üzerindeki LED tuşa basmanız yeterlidir. Su filtresini her kullandığınızda, BRITA Smart Light farklı renkte yanıp sönen ışıklarıyla size filtrenin durumunu bildirecektir.

Evet, sürahilerimizin çoğu 50°C’ye kadar bulaşık makinesinde yıkanabilir. Alternatif olarak ılık su ve deterjanlı sünger kullanarak BRITA su filtreli sürahinizi elde yıkayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen kullanma kılavuzuna bakınız.

Aşağıdaki BRITA ürünleri/parçaları bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun değildir. Lütfen kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde temizleyin:

  • BRITA Fun
  • BRITA Flow
  • BRITA Memo içeren BRITA su filtreli sürahi kapakları

METER ve Smart Light: kapağı bulaşık makinesine yerleştirmeden önce bu göstergeleri kapaktan çıkarın

1. Akıllı telefonunuzla (Android: QR Code App gerekli / iPhone: kameraya entegre) ambalaj üzerindeki QR kodunu taratın

2. Takviminiz filtre değişimi için 4 haftalık takvim girişi ile açılır. Sadece BRITA takvim girişinizi takviminize kaydedin. Takviminiz artık 4 haftada bir filtrenizi değiştirmeniz gerektiğini hatırlatacak.

Lütfen evinizdeki filtrelerin türünü kontrol edin. BRITA için kalite önceliklidir ve sadece orijinal BRITA MAXTRA+ filtreleri kullanıldığında tüketicilerimize en uygun filtreleme garanti edebiliriz. Lütfen sadece MAXTRA+ filtreleri kullandığınızdan emin olun.   

Her ikisi de filtrenizi ne zaman değiştireceğinizi hatırlatan elektronik filtre değişimi göstergelerine sahiptir.

BRITA MEMO, filtrenizi son değiştirdiğinizden bu yana süreyi izler. Geri sayımı başlatmak için sadece düğmeye basın. Filtreyi değiştireceğiniz zamanı otomatik olarak hatırlatır.

BRITA METER filtrenizi değiştirmek için optimum süreyi belirlemek üzere üç faktörü kullanır: filtrelenen suyu hacmi, su sertliği ve filtrenin son değiştirildiğinden bu yana geçen zaman.

Musluk üstü filtreleme sistemi

Filtre 600 litreye (kullanıma bağlı olarak yaklaşık 4 ay) kadar dayanır ve hemen değiştirilebilir. Dijital ekran, kalan filtre kapasitesini gösterir.

Optimum performans için lütfen sadece soğuk suyu filtreleyin. Filtrelenmemiş su ayarları, sıcak su ile kullanılabilir.

BRITA On Tap, musluk suyunun tadını iyileştirmeyi, (ör. soğuk içecekler için) ve kalsiyum, magnezyum gibi minerallerin filtreden geçmesine sağlayarak geniş bir yelpazedeki kirliliği gidermeyi amaçlar. Sert su içmek zararlı olmadığı kadar, kötü tada da etkisi yoktur. Filtrelenmiş su da sıcak içeceklerin hazırlanması veya pişirme için kullanılabilir, ancak, kireç tortusu birikmesine karşı cihazları korumaz. Musluk suyunuzun sertliğini düşürmek isterseniz, BRITA MAXTRA+ filtreli bir ürün daha iyi bir seçim olabilir.

Tüm SSS başlıkları

BRITA su filtreleri

BRITA su filtreleri

Genel Faydaları BRITA MAXTRA+

Bizimle iletişime geçin

BRITA ürünleri, yedek parçaları veya su filtrelemesi hakkındaki sorularınız için müşteri hizmetlerine ulaşın.

Telefon: 0 850 470 07 40

  • Sorularınız var mı? Yanıtları doğrudan ekibimizden alın.
  • Karasal hatlardan ücretsiz telefon numarası (GSM operatörleri ücret uygulayabilir).