BRITA SSS

BRITA ürünleri, BRITA ile filtrelenmiş suyun faydaları ve daha birçoğu hakkındaki sorularınıza yanıtlar bulun. Aşağıdaki bölümlere göz atın.

BRITA su filtreleri hakkında sorular

Hayır. BRITA filtreleri florürü gidermek için tasarlanmamıştır. Bazı florürler musluk suyunda doğal olarak mevcuttur, diğer yandan bazı su şirketleri suya florür katar. Musluk suyunda florür varlığı konusunda kaygılanıyorsanız yerel su tedarikçiniz ile görüşün.

Doğru bir şekilde saklandığı takdirde, tüm orijinal BRITA filtreleri birkaç yıl boyunca muhafaza edilebilir. Uygun saklama, 1°C ve 50°C arasındaki sıcaklıklarda, doğrudan güneş ışığına veya ısıya maruz bırakmama anlamına gelir. Filtre de orijinal paketinde kapalı olarak tutulmalıdır.

Tüm BRITA su filtreleri, tat veya kokuyu olumsuz yönde etkileyebilecek klor gibi maddelerin sayısını etkin bir şekilde azaltarak yüksek filtreleme performansı sağlar. Ayrıca, BRITA su filtrelerinin kurulumu ve saklanması kolaydır.

BRITA MAXTRA+ su filtresi:
BRITA MAXTRA+ su filtresi dört hafta ve 150 litreye kadar taze filtrelenmiş su sağlar. İyon değiştirici reçinesi hem karbonat sertliğini (kireç) hem de bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı etkileyebilecek maddeleri azaltır.

Yüksek kaliteli BRITA ile filtrelenmiş suyun tadını çıkarmak için, filtreyi düzenli aralıklarla değiştirin.

Filtrenin kullanım ömrü, yerel su kalitesine bağlıdır. Şebeke suyunuz 10-12°dH’lık bir karbonat sertliğine sahipse filtreniz 100 litrelik sudan sonra değiştirilmelidir. Suyunuz daha sertse veya tüketim daha fazlaysa filtrenin kullanım ömrü buna göre azalır.

Filtre en az dört haftada bir değiştirilmelidir.

1. Akıllı telefonunuzla (Android: QR Code App gerekli / iPhone: kameraya entegre) ambalaj üzerindeki QR kodunu taratın

2. Takviminiz filtre değişimi için 4 haftalık takvim girişi ile açılır. Sadece BRITA takvim girişinizi takviminize kaydedin. Takviminiz artık 4 haftada bir filtrenizi değiştirmeniz gerektiğini hatırlatacak.

BRITA filtresi dolduğunda, basit bir şekilde filtrelemeyi keser. Kirliliği filtrelenmiş suya sızdırmaz.

Endişelenmeyin, bu tamamen normaldir. Nemli veya kuru olmasının filtrenin performansına etkisi yoktur.

Evet. Tüm BRITA filtrelerinin içerikleri gıda sınıfı kalitesindedir ve kazara yutulsa bile, tamamen zararsızdır.

Bu sadece BRITA filtresindeki aktif karbondur. Granül aktif karbon, hindistan cevizi kabuklarından yapılır. Her doğal ürün gibi hindistan cevizi kabukları da ürün kalitesi ile ilgili olarak doğal değişikliklere tabidir. Bu, bazen karbonun bazı parçalarının filtrelenmiş suyunuza sızmasına neden olabilir. Filtrenizi ürün kılavuzunda açıklanan şekilde hazırlamak karbon tozunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

MAXTRA+ filtresinin filtre malzemesi, gıda saflığında kalite bakımından test edilmiş iyon değiştirici reçineler ve aktif karbondan oluşan bir karışım içerir. Kullanılan iyon değiştirici reçine karbonat sertliğini (kireç) azaltır ve iç tesisatın bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri ortadan kaldırır.

A) Orijinal BRITA MAXTRA+ filtre kullanmıyor olabilirsiniz

B) MAXTRA+ filtreyi tamamen su filtreli sürahiye takmamış olabilirsiniz. Lütfen filtreyi biraz daha huniye bastırın ve tekrar deneyin. 

Alman mühendislerimiz her zaman olabilecek en iyi çözümü bulmak ve mevcut ürünlerimizi geliştirmek için çabalamaktadır. Bu sayede mühendislerimiz, filtrelerimizin mükemmel şekilde su filtrelerimize takılmasını ve dolayısıyla da musluk suyunun güvenilir bir şekilde filtreden geçip filtrelenmesini sağlayan PerfectFit Sistem’i geliştirdi. Sadece BRITA MAXTRA+ filtre sıkı ve düzgün bir şekilde takılırsa su filtresinden su geçer.

Hayır, sürahiniz kırık değil. Duyduğunuz şey, huni içerisindeki hareket eden vanadır. Endişe etmenize gerek yok. Bu vana sayesinde BRITA, tüm musluk suyunun güvenilir bir şekilde filtreden geçerek filtrelenmesini sağlar. Bundan dolayı BRITA, BRITA su filtresinin mükemmel bir şekilde uyum sağlaması için huni üzerinde değişikliğe giderek su filtrelerini geliştirmiştir. 

BRITA ürünleri hakkındaki sorular

Dört tane çubuk ekranda görünüp iki kere yanıp sönünceye kadar kapaktaki start (başlatma) düğmesine basılı tutmanız yeterlidir. Şimdi BRITA MEMO geri sayıma başlayacaktır. Ekranın sağ alt köşesinde yanıp sönen nokta BRITA MEMO'nun çalıştığını gösterir. Göstergedeki çubuk sayısı, filtredeki kalan ömrü, her bir hafta bir çubuk eksilterek hafta olarak gösterir.

Filtrenizi en az dört haftada bir değiştirmelisiniz. Bu şekilde, BRITA filtrenizden optimum performansın keyfini çıkaracaksınız.

Her ikisi de filtrenizi ne zaman değiştireceğinizi hatırlatan elektronik filtre değişimi göstergelerine sahiptir.

BRITA MEMO, filtrenizi son değiştirdiğinizden bu yana süreyi izler. Geri sayımı başlatmak için sadece düğmeye basın. Filtreyi değiştireceğiniz zamanı otomatik olarak hatırlatır.

BRITA METER filtrenizi değiştirmek için optimum süreyi belirlemek üzere üç faktörü kullanır: filtrelenen suyu hacmi, su sertliği ve filtrenin son değiştirildiğinden bu yana geçen zaman.

Yeni bir MAXTRA+ filtresini yerleştirdikten sonra, yaklaşık olarak altı saniye boyunca BRITA METER üzerindeki başlat düğmesine basın. Göstergede dört çubuk göründüğünde ve ‘OK’ yanıp söndüğünde, BRITA METER’i etkinleştirmiş olursunuz ve MAXTRA+ filtreniz uygun biçimde filtreler.

MAXTRA+ filtrenizin kalan kullanım ömrünü belirlemek için, sadece göstergedeki çubuklarda gösterilen yüzdeye bakın. Göstergede üstten alta sıralı olarak hareket eden yanıp sönen su damlacıkları aktif filtreleme prosesini gösterir. Boş filtre simgesi ‘NEW (Yeni) ifadesiyle yanıp söndüğünde, MAXTRA+ filtrenizi değiştirmenin zamanı gelmiştir.

Filtre 600 litreye (kullanıma bağlı olarak yaklaşık 4 ay) kadar dayanır ve hemen değiştirilebilir. Dijital ekran, kalan filtre kapasitesini gösterir.

Optimum performans için lütfen sadece soğuk suyu filtreleyin. Filtrelenmemiş su ayarları, sıcak su ile kullanılabilir.

Güncel filtre durumunu öğrenmek için kapak üzerindeki LED tuşa basmanız yeterlidir. Su filtresini her kullandığınızda, BRITA Smart Light farklı renkte yanıp sönen ışıklarıyla size filtrenin durumunu bildirecektir.

Evet, sürahilerimizin çoğu 50°C’ye kadar bulaşık makinesinde yıkanabilir. Alternatif olarak ılık su ve deterjanlı sünger kullanarak BRITA su filtreli sürahinizi elde yıkayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen kullanma kılavuzuna bakınız.

Aşağıdaki BRITA ürünleri/parçaları bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun değildir. Lütfen kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde temizleyin:

  • BRITA Fun
  • BRITA Flow
  • BRITA Memo içeren BRITA su filtreli sürahi kapakları

METER ve Smart Light: kapağı bulaşık makinesine yerleştirmeden önce bu göstergeleri kapaktan çıkarın

Suyla temas eden BRITA materyalleri polikarbonat içermez ve bu nedenle BPA salmazlar. Ek olarak, BRITA cihazlarında kullanılan materyaller gıda sınıfı kalitesindedir. Bu, AB mevzuatına göre taşınma testlerini içerir. Buna göre, yasak/tehlikeli maddeler AB’nin belirlediği değerlerin üzerinde taşınmazlar.

Sahip olduğunuz BRITA su filtreleme sisteminize bağlı olarak, BRITA METER, BRITA MEMO veya BRITA Smart Light filtrenizin performansını izler. Daha fazla bilgi için lütfen ürün kılavuzuna başvurun.

Hayır. BRITA su filtreleme sistemleri sadece işlem görmüş şehir musluk suyu veya içmek için güvenli olarak onaylanan özel kaynaklarla kullanılmak için tasarlanmıştır.

Lütfen evinizdeki filtrelerin türünü kontrol edin. BRITA için kalite önceliklidir ve sadece orijinal BRITA MAXTRA+ filtreleri kullanıldığında tüketicilerimize en uygun filtreleme garanti edebiliriz. Lütfen sadece MAXTRA+ filtreleri kullandığınızdan emin olun.   

BRITA On Tap, musluk suyunun tadını iyileştirmeyi, (ör. soğuk içecekler için) ve kalsiyum, magnezyum gibi minerallerin filtreden geçmesine sağlayarak geniş bir yelpazedeki kirliliği gidermeyi amaçlar. Sert su içmek zararlı olmadığı kadar, kötü tada da etkisi yoktur. Filtrelenmiş su da sıcak içeceklerin hazırlanması veya pişirme için kullanılabilir, ancak, kireç tortusu birikmesine karşı cihazları korumaz. Musluk suyunuzun sertliğini düşürmek isterseniz, BRITA MAXTRA+ filtreli bir ürün daha iyi bir seçim olabilir.

Hayır, BRITA su filtresi değişim göstergeleri içinde pille gelir.

Her zaman su şirketinizin tavsiyelerine uymanızı öneriyoruz.

XL boyutu, filtrelenmiş su için daha büyük kapasite sağlarken Cool versiyonlar, buzdolabı kapağına sığacak şekilde tasarlanmıştır.

Filtrelenmiş suyun faydaları

Şebeke suyu sıkı düzenlemelere tabidir ve denetlenmektedir, ancak tadını ve görünümünü bozan maddeler içerebilir. BRITA su filtresi, şebeke suyundaki şu unsurları azaltır.

  • karbonat sertliği/kireç (kalsiyum ve magnezyum iyonları)
  • serbest ve bağlı klor (varsa)
  • kurşun ve bakır

BRITA ile filtrelenmiş su, siz ve aileniz için kahve ve çay gibi aromatik sıcak içecekler için ideal niteliği sağlar. Yemek pişirmek için idealdir ve ev aletlerinizi kireç birikmelerine karşı etkili bir şekilde korur.

Bu avantajlar, MAXTRA+ filtreleri gibi iyon değiştirici ve aktif karbon temelli BRITA su filtreleri için geçerlidir.

Kireç birikimini azaltmaya yardımcı olmak için buharlı ütülerde musluk suyu yerine BRITA ile filtrelenmiş su kullanmak daha iyi olacaktır. Ancak alüminyum tabanlı çoğu buharlı ütü için optimum performans sağlaması amacıyla demineralize su önerilir. Filtrelenmiş su, krom kaplama çelik tabanlı ütüler için idealdir. Herhangi tip ütüye sahip olduğunuzdan emin değilseniz, kullanma kılavuzunuza bakın veya ütü üretici firmanızla iletişime geçin.

Bu, MAXTRA+ filtreler gibi iyon değiştirici ve aktif karbon temelli BRITA su filtreleri için geçerlidir.

BRITA ile filtrelenmiş suyunuzu buzdolabı gibi serin bir yerde saklayın. Ayrıca, BRITA ürününüzü doğrudan güneş ışığından koruyun ve kaptaki suyu bir gün içinde tüketin.

BRITA ürünleri plastik atıkları azaltır, şişelenmiş sulara kıyasla kayda değer ölçüde daha az CO2 ayak izine sahiptir ve bundan dolayı daha sürdürülebilir bir topluma önemli katkıda bulunur. Şirket olarak gelişmeye ve büyümeye devam ederken iş faaliyetlerimizin çevresel etkilerini asgari düzeye indirerek böyle bir katkıda bulunmak istiyoruz.

Hayır. İyon değiştirici reçine ve aktif karbon içeren BRITA su filtreleri, musluk suyu içindeki tat ve görünümünü etkileyebilecek maddeleri azaltır. İşlem sadece kısmi olarak suyu mineralden arındırır. Bunun aksine damıtılmış su ise tamamen mineralden arındırılır. Bu nedenle, filtrelenmiş su, araba aküleri gibi saf su gerektiğinde kullanım için uygun değildir.

Filtreleme prosesi, suyun potasyum düzeyinde küçük bir artışa neden olabilir. Ancak BRITA ile filtrelenmiş bir litre su, bir elmaya kıyasla daha az potasyum içerir. Böbrek hastalığınız varsa veya potasyum alımlarınızı diğer nedenlerden dolayı sınırlıyorsanız bir su filtresi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Su sertliği iki kategoriye girer: kalıcı sertlik ve geçici sertlik. Kalıcı sertlik, suyun tadını ve ev aletlerinin nasıl çalıştığını etkilemez. Geçici sertlik, gıdanın ve sıcak suyla hazırlanan içeceklerin tadını etkiler. Ayrıca, su ısıtıcıları, buharlı ütüler, kahve makineleri ve çamaşır makineleri gibi suyu ısıtan ev aletlerinde kireç birikimlerine neden olur.

BRITA su filtreleri, suyun geçici sertliğini azaltarak tadı ve aromayı bozan maddeler ile kireç birikimini azaltır. Sonuç, suyla hazırlanan sıcak içecekler ve yemekler için lezzetli su ve ev aletlerinde daha az kireç birikimidir.