BRITA SSS

BRITA ürünleri, BRITA ile filtrelenmiş suyun faydaları ve daha birçoğu hakkındaki sorularınıza yanıtlar bulun. Aşağıdaki bölümlere göz atın.

BRITA filtreleri hakkındaki sorular

BRITA, BRITA’ya kaydedilen tüm ürünler için kapsamlı bir yedek parça programı sunar.

Hayır. BRITA filtreleri florürü gidermek için tasarlanmamıştır. Bazı florürler musluk suyunda doğal olarak mevcuttur, diğer yandan bazı su şirketleri suya florür katar. Musluk suyunda florür varlığı konusunda kaygılanıyorsanız yerel su tedarikçiniz ile görüşün.

Kullanılan filtreleri normal atık gibi atabilirsiniz.

Tüm BRITA filtreleri tat veya kokuyu olumsuz etkileyecek klor gibi maddeleri etkili bir şekilde azaltırken yüksek filtreleme performansı sağlar. Buna ek olarak, BRITA filtrelerini kullanmak ve saklamak kolaydır.

BRITA MAXTRA+ filtre:

Yenilikçi BRITA MAXTRA+ filtre, dört haftaya ve 150 litreye kadar taze, filtrelenmiş su sağlar. İyon değiştirici reçine hem karbonat sertliğini (kireç) hem de bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri azaltır.

Doğru bir şekilde saklandığı takdirde, tüm orijinal BRITA filtreleri birkaç yıl boyunca muhafaza edilebilir. Uygun saklama, 1°C ve 50°C arasındaki sıcaklıklarda, doğrudan güneş ışığına veya ısıya maruz bırakmama anlamına gelir. Filtre de orijinal paketinde kapalı olarak tutulmalıdır.

Basitçe bir sürahi veya kâseyi suyla doldurun. BRITA MAXTRA+ filtresini soğuk suya batırın ve hava kabarcıklarını gidermek için yavaşça sallayın. Filtreyi sürahinin hunisine yerleştirin ve suyu filtreden iki kez geçirin. İlk iki litreden sonra BRITA filtreniz artık kullanıma hazırdır.

Yüksek kaliteli BRITA ile filtrelenmiş suyun tadını çıkarmak için, filtreyi düzenli aralıklarla değiştirin.

Filtrenin kullanım ömrü, yerel su kalitesine bağlıdır. Şebeke suyunuz 10-12°dH’lık bir karbonat sertliğine sahipse filtreniz 100 litrelik sudan sonra değiştirilmelidir. Suyunuz daha sertse veya tüketim daha fazlaysa filtrenin kullanım ömrü buna göre azalır.

Filtre en az dört haftada bir değiştirilmelidir.

BRITA filtresi dolduğunda, basit bir şekilde filtrelemeyi keser. Kirliliği filtrelenmiş suya sızdırmaz.

Endişelenmeyin, bu tamamen normaldir. Nemli veya kuru olmasının filtrenin performansına etkisi yoktur.

Evet. Tüm BRITA filtrelerinin içerikleri gıda sınıfı kalitesindedir ve kazara yutulsa bile, tamamen zararsızdır.

Bu sadece BRITA filtresindeki aktif karbondur. Granül aktif karbon, hindistan cevizi kabuklarından yapılır. Her doğal ürün gibi hindistan cevizi kabukları da ürün kalitesi ile ilgili olarak doğal değişikliklere tabidir. Bu, bazen karbonun bazı parçalarının filtrelenmiş suyunuza sızmasına neden olabilir. Filtrenizi ürün kılavuzunda açıklanan şekilde hazırlamak karbon tozunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

MAXTRA+ filtresinin filtre malzemesi, gıda saflığında kalite bakımından test edilmiş iyon değiştirici reçineler ve aktif karbondan oluşan bir karışım içerir. Kullanılan iyon değiştirici reçine karbonat sertliğini (kireç) azaltır ve iç tesisatın bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri ortadan kaldırır.

BRITA ürünleri hakkındaki sorular

Dört tane çubuk ekranda görünüp iki kere yanıp sönünceye kadar kapaktaki start (başlatma) düğmesine basılı tutmanız yeterlidir. Şimdi BRITA MEMO geri sayıma başlayacaktır. Ekranın sağ alt köşesinde yanıp sönen nokta BRITA MEMO'nun çalıştığını gösterir. Göstergedeki çubuk sayısı, filtredeki kalan ömrü, her bir hafta bir çubuk eksilterek hafta olarak gösterir.

Filtrenizi en az dört haftada bir değiştirmelisiniz. Bu şekilde, BRITA filtrenizden optimum performansın keyfini çıkaracaksınız.

Her ikisi de filtrenizi ne zaman değiştireceğinizi hatırlatan elektronik filtre değişimi göstergelerine sahiptir.

BRITA MEMO, filtrenizi son değiştirdiğinizden bu yana süreyi izler. Geri sayımı başlatmak için sadece düğmeye basın. Filtreyi değiştireceğiniz zamanı otomatik olarak hatırlatır.

BRITA METER filtrenizi değiştirmek için optimum süreyi belirlemek üzere üç faktörü kullanır: filtrelenen suyu hacmi, su sertliği ve filtrenin son değiştirildiğinden bu yana geçen zaman.

Yeni bir MAXTRA+ filtresini yerleştirdikten sonra, yaklaşık olarak altı saniye boyunca BRITA METER üzerindeki başlat düğmesine basın. Göstergede dört çubuk göründüğünde ve ‘OK’ yanıp söndüğünde, BRITA METER’i etkinleştirmiş olursunuz ve MAXTRA+ filtreniz uygun biçimde filtreler.

MAXTRA+ filtrenizin kalan kullanım ömrünü belirlemek için, sadece göstergedeki çubuklarda gösterilen yüzdeye bakın. Göstergede üstten alta sıralı olarak hareket eden yanıp sönen su damlacıkları aktif filtreleme prosesini gösterir. Boş filtre simgesi ‘NEW (Yeni) ifadesiyle yanıp söndüğünde, MAXTRA+ filtrenizi değiştirmenin zamanı gelmiştir.

 

Filtrenizi en az dört haftada bir değiştirmelisiniz. Bu şekilde, BRITA filtrenizle optimum performansın keyfini çıkaracaksınız.

Filtre 600 litreye (kullanıma bağlı olarak yaklaşık 4 ay) kadar dayanır ve hemen değiştirilebilir. Dijital ekran, kalan filtre kapasitesini gösterir.

Optimum performans için lütfen sadece soğuk suyu filtreleyin. Filtrelenmemiş su ayarları, sıcak su ile kullanılabilir.

Evet, çoğu sürahimiz 50°C’ye kadar bulaşık makinesinde yıkanabilir. Alternatif olarak BRITA sürahisini ılık, sabunlu su ve sünger ile elle yıkayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen kullanım kılavuzuna başvurun.

Aşağıdaki BRITA ürünleri/bileşenleri bulaşık makinesinde yıkanamaz. Lütfen kullanım kılavuzunda açıklanan şekilde temizleyin:

  • BRITA fill&enjoy Fun
  • Marella & Aluna kapakları

BRITA MEMO, METER ve Smart Light: kapağı bulaşık makinesine yerleştirmeden önce kapağı çıkarın

Suyla temas eden BRITA materyalleri polikarbonat içermez ve bu nedenle BPA salmazlar. Ek olarak, BRITA cihazlarında kullanılan materyaller gıda sınıfı kalitesindedir. Bu, AB mevzuatına göre taşınma testlerini içerir. Buna göre, yasak/tehlikeli maddeler AB’nin belirlediği değerlerin üzerinde taşınmazlar.

Lütfen eski BRITA On Tap filtreyi nereden satın alacağınız hakkındaki bilgi için müşteri hizmetlerimizi arayınız. Aşağıda web sitesinin alt bilgisinde telefon numarasını bulabilirsiniz.

Sahip olduğunuz BRITA su filtreleme sisteminize bağlı olarak, BRITA METER, BRITA MEMO veya BRITA Smart Light filtrenizin performansını izler. Daha fazla bilgi için lütfen ürün kılavuzuna başvurun.

Hayır. BRITA su filtreleme sistemleri sadece işlem görmüş şehir musluk suyu veya içmek için güvenli olarak onaylanan özel kaynaklarla kullanılmak için tasarlanmıştır.

BRITA On Tap, musluk suyunun tadını iyileştirmeyi, ör. soğuk içecekler için ve kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin filtreden geçmesine sağlayarak geniş bir yelpazedeki kirliliği gidermeyi amaçlar. Sert su içmek zararlı olmadığı kadar, kötü tada da katkıda bulunmaz. Filtrelenmiş su da sıcak içeceklerin hazırlanması veya pişirme için kullanılabilir, ancak, kireç tortusu birikmesine karşı cihazları korumaz. Musluk suyunuzun sertliğini düşürmek isterseniz, BRITA MAXTRA+ filtreli bir ürün veya BRITA Tezgah Altı çözümü daha iyi bir seçim olabilir.BRITA On Tap, musluk suyunun tadını iyileştirmeyi, ör. soğuk içecekler için ve kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin filtreden geçmesine sağlayarak geniş bir yelpazedeki kirliliği gidermeyi amaçlar. Sert su içmek zararlı olmadığı kadar, kötü tada da katkıda bulunmaz. Filtrelenmiş su da sıcak içeceklerin hazırlanması veya pişirme için kullanılabilir, ancak, kireç tortusu birikmesine karşı cihazları korumaz. Musluk suyunuzun sertliğini düşürmek isterseniz, BRITA MAXTRA+ filtreli bir ürün veya BRITA Tezgah Altı çözümü daha iyi bir seçim olabilir.

Her zaman su şirketinizin tavsiyelerine uymanızı öneriyoruz. Size içmeden önce suyu kaynatmanızı söylüyorlarsa önce suyu filtrelemenizi, sonra kaynatmanızı öneriyoruz. Artık suyun kaynatılması gerekmediğinde, tüm BRITA filtre sisteminizi temizleyin ve yeni filtre yerleştirin.

Filtrelenmiş suyun faydaları

Şebeke suyu sıkı düzenlemelere tabi olup gözlenmektedir ancak tadı ve görünümü bozan maddeler içerebilir. Bir BRITA su filtresi, şebeke suyunda aşağıdakileri azaltabilir:

  • karbonat sertliği/kireç (kalsiyum ve magnezyum iyonları)
  • serbest ve bağlı klor (varsa)
  • kurşun ve bakır

BRITA ile filtrelenmiş su size ve ailenize kahve ve çay gibi aromatik sıcak içecekler için ideal temeli sağlar. Pişirme için idealdir ve kireç birikimine karşı ev aletlerini etkin biçimde korur.

Kireç birikimini azaltmaya yardımcı olmak için buharlı ütülerde musluk suyu yerine BRITA ile filtrelenmiş suyu kullanmak daha iyidir. Buna karşın, alüminyum tabanlı çoğu buharlı ütü için optimum performans bakımından demineralize su tavsiye edilir. Filtrelenmiş su krom kaplı çelik tabanı olan ütüler için idealdir. Ne türde ütüye sahip olduğunuzu bilmiyorsanız kullanım kılavuzunuza bakın veya ütü üretici firmanız ile iletişime geçin.

BRITA su filtreli sürahinizi buzdolabı gibi soğuk bir yerde saklayın. Ayrıca, BRITA ürününüzü doğrudan güneş ışığından koruyun ve kaptaki suyu bir gün içinde tüketin.

Evet. Tüm BRITA filtre sistemleri, plastik şişe tüketimini büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Son derece geri dönüştürülebilir oldukları için BRITA bileşenleri çevre üzerinde pozitif bir etki yaratır.

Hayır. BRITA su filtreleri musluk suyunun tadını ve görünümünü etkileyebilecek maddeleri azaltır. İşlem suyun minerallerini yalnızca kısmen giderir. Aksine damıtılmış su, tamamen minerallerinden arındırılır. Bu nedenle filtrelenmiş su, damıtılmış su gerektiğinde kullanıma uygun değildir, örneğin araç aküleri.

Filtreleme prosesi, suyun potasyum düzeyinde küçük bir artışa neden olabilir. Ancak BRITA ile filtrelenmiş bir litre su, bir elmaya kıyasla daha az potasyum içerir. Böbrek hastalığınız varsa veya potasyum alımlarınızı diğer nedenlerden dolayı sınırlıyorsanız bir su filtresi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Su sertliği iki kategoriye girer: kalıcı sertlik ve geçici sertlik. Kalıcı sertlik, suyun tadını ve ev aletlerinin nasıl çalıştığını etkilemez. Geçici sertlik, gıdanın ve sıcak suyla hazırlanan içeceklerin tadını etkiler. Ayrıca, su ısıtıcıları, buharlı ütüler, kahve makineleri ve çamaşır makineleri gibi suyu ısıtan ev aletlerinde kireç birikimlerine neden olur.

BRITA su filtreleri, suyun geçici sertliğini azaltarak tadı ve aromayı bozan maddeler ile kireç birikimini azaltır. Sonuç, suyla hazırlanan sıcak içecekler ve yemekler için lezzetli su ve ev aletlerinde daha az kireç birikimidir. Suyunuz ne kadar sert?