BRITA su filtreleri hakkında SSS

Genel

MAXTRA+ su filtresini ambalajından çıkarın. Temiz sürahiyi soğuk su ile doldurun. MAXTRA+ su filtresini soğuk suya batırın ve oluşabilecek hava kabarcıklarını yok etmek için yavaşça sallayın. MAXTRA+ su filtresini çıkarıp kullanılan suyu dökün. İç hazneyi sürahiye yerleştirin ve MAXTRA+ su filtresini sürahinin iç haznesine yerleştirin, yerine sağlam biçimde oturana kadar aşağıya bastırın. İlk iki dolumdaki suyu kullanmayın ya da çiçeklerinizi sulamak için kullanın. MAXTRA+ su filtreli sürahi üçüncü su dolumu ile kullanıma hazırdır.

Tüm BRITA su filtreleri, tat veya kokuyu olumsuz yönde etkileyebilecek klor gibi maddelerin sayısını etkin bir şekilde azaltarak yüksek filtreleme performansı sağlar. Ayrıca, BRITA su filtrelerinin kurulumu ve saklanması kolaydır.

BRITA MAXTRA+ su filtresi:
BRITA MAXTRA+ su filtresi dört hafta ve 150 litreye kadar taze filtrelenmiş su sağlar. İyon değiştirici reçinesi hem karbonat sertliğini (kireç) hem de bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı etkileyebilecek maddeleri azaltır.

Evet. Tüm BRITA filtrelerinin içerikleri gıda sınıfı kalitesindedir ve kazara yutulsa bile, tamamen zararsızdır.

BRITA filtresi dolduğunda, basit bir şekilde filtrelemeyi keser. Kirliliği filtrelenmiş suya sızdırmaz.

Hayır. BRITA filtreleri florürü gidermek için tasarlanmamıştır. Bazı florürler musluk suyunda doğal olarak mevcuttur, diğer yandan bazı su şirketleri suya florür katar. Musluk suyunda florür varlığı konusunda kaygılanıyorsanız yerel su tedarikçiniz ile görüşün.

Doğru bir şekilde saklandığı takdirde, tüm orijinal BRITA filtreleri birkaç yıl boyunca muhafaza edilebilir. Uygun saklama, 1°C ve 50°C arasındaki sıcaklıklarda, doğrudan güneş ışığına veya ısıya maruz bırakmama anlamına gelir. Filtre de orijinal paketinde kapalı olarak tutulmalıdır.

BRITA ile filtrelenmiş suyunuzu buzdolabı gibi serin bir yerde saklayın. Ayrıca, BRITA ürününüzü doğrudan güneş ışığından koruyun ve kaptaki suyu bir gün içinde tüketin.

Sahip olduğunuz BRITA su filtreleme sisteminize bağlı olarak, BRITA METER, BRITA MEMO veya BRITA Smart Light filtrenizin performansını izler. Daha fazla bilgi için lütfen ürün kılavuzuna başvurun.

Filtreleme prosesi, suyun potasyum düzeyinde küçük bir artışa neden olabilir. Ancak BRITA ile filtrelenmiş bir litre su, bir elmaya kıyasla daha az potasyum içerir. Böbrek hastalığınız varsa veya potasyum alımlarınızı diğer nedenlerden dolayı sınırlıyorsanız bir su filtresi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Hayır. İyon değiştirici reçine ve aktif karbon içeren BRITA su filtreleri, musluk suyu içindeki tat ve görünümünü etkileyebilecek maddeleri azaltır. İşlem sadece kısmi olarak suyu mineralden arındırır. Bunun aksine damıtılmış su ise tamamen mineralden arındırılır. Bu nedenle, filtrelenmiş su, araba aküleri gibi saf su gerektiğinde kullanım için uygun değildir.

Su sertliği iki kategoriye girer: kalıcı sertlik ve geçici sertlik. Kalıcı sertlik, suyun tadını ve ev aletlerinin nasıl çalıştığını etkilemez. Geçici sertlik, gıdanın ve sıcak suyla hazırlanan içeceklerin tadını etkiler. Ayrıca, su ısıtıcıları, buharlı ütüler, kahve makineleri ve çamaşır makineleri gibi suyu ısıtan ev aletlerinde kireç birikimlerine neden olur.

BRITA su filtreleri, suyun geçici sertliğini azaltarak tadı ve aromayı bozan maddeler ile kireç birikimini azaltır. Sonuç, suyla hazırlanan sıcak içecekler ve yemekler için lezzetli su ve ev aletlerinde daha az kireç birikimidir.

Faydaları

BRITA ürünleri plastik atıkları azaltır, şişelenmiş sulara kıyasla kayda değer ölçüde daha az CO2 ayak izine sahiptir ve bundan dolayı daha sürdürülebilir bir topluma önemli katkıda bulunur. Şirket olarak gelişmeye ve büyümeye devam ederken iş faaliyetlerimizin çevresel etkilerini asgari düzeye indirerek böyle bir katkıda bulunmak istiyoruz.

Kireç birikimini azaltmaya yardımcı olmak için buharlı ütülerde musluk suyu yerine BRITA ile filtrelenmiş su kullanmak daha iyi olacaktır. Ancak alüminyum tabanlı çoğu buharlı ütü için optimum performans sağlaması amacıyla demineralize su önerilir. Filtrelenmiş su, krom kaplama çelik tabanlı ütüler için idealdir. Herhangi tip ütüye sahip olduğunuzdan emin değilseniz, kullanma kılavuzunuza bakın veya ütü üretici firmanızla iletişime geçin.

Bu, MAXTRA+ filtreler gibi iyon değiştirici ve aktif karbon temelli BRITA su filtreleri için geçerlidir.

Şebeke suyu sıkı düzenlemelere tabidir ve denetlenmektedir, ancak tadını ve görünümünü bozan maddeler içerebilir. BRITA su filtresi, şebeke suyundaki şu unsurları azaltır.

  • karbonat sertliği/kireç (kalsiyum ve magnezyum iyonları)
  • serbest ve bağlı klor (varsa)
  • kurşun ve bakır

BRITA ile filtrelenmiş su, siz ve aileniz için kahve ve çay gibi aromatik sıcak içecekler için ideal niteliği sağlar. Yemek pişirmek için idealdir ve ev aletlerinizi kireç birikmelerine karşı etkili bir şekilde korur.

Bu avantajlar, MAXTRA+ filtreleri gibi iyon değiştirici ve aktif karbon temelli BRITA su filtreleri için geçerlidir.

BRITA MAXTRA+

A) Orijinal BRITA MAXTRA+ filtre kullanmıyor olabilirsiniz

B) MAXTRA+ filtreyi tamamen su filtreli sürahiye takmamış olabilirsiniz. Lütfen filtreyi biraz daha huniye bastırın ve tekrar deneyin. 

Hayır, sürahiniz kırık değil. Duyduğunuz şey, huni içerisindeki hareket eden vanadır. Endişe etmenize gerek yok. Bu vana sayesinde BRITA, tüm musluk suyunun güvenilir bir şekilde filtreden geçerek filtrelenmesini sağlar. Bundan dolayı BRITA, BRITA su filtresinin mükemmel bir şekilde uyum sağlaması için huni üzerinde değişikliğe giderek su filtrelerini geliştirmiştir. 

Alman mühendislerimiz her zaman olabilecek en iyi çözümü bulmak ve mevcut ürünlerimizi geliştirmek için çabalamaktadır. Bu sayede mühendislerimiz, filtrelerimizin mükemmel şekilde su filtrelerimize takılmasını ve dolayısıyla da musluk suyunun güvenilir bir şekilde filtreden geçip filtrelenmesini sağlayan PerfectFit Sistem’i geliştirdi. Sadece BRITA MAXTRA+ filtre sıkı ve düzgün bir şekilde takılırsa su filtresinden su geçer.

Bu sadece BRITA filtresindeki aktif karbondur. Granül aktif karbon, hindistan cevizi kabuklarından yapılır. Her doğal ürün gibi hindistan cevizi kabukları da ürün kalitesi ile ilgili olarak doğal değişikliklere tabidir. Bu, bazen karbonun bazı parçalarının filtrelenmiş suyunuza sızmasına neden olabilir. Filtrenizi ürün kılavuzunda açıklanan şekilde hazırlamak karbon tozunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

Yüksek kaliteli BRITA ile filtrelenmiş suyun tadını çıkarmak için, filtreyi düzenli aralıklarla değiştirin.

Filtrenin kullanım ömrü, yerel su kalitesine bağlıdır. Şebeke suyunuz 10-12°dH’lık bir karbonat sertliğine sahipse filtreniz 100 litrelik sudan sonra değiştirilmelidir. Suyunuz daha sertse veya tüketim daha fazlaysa filtrenin kullanım ömrü buna göre azalır.

Filtre en az dört haftada bir değiştirilmelidir.

Endişelenmeyin, bu tamamen normaldir. Nemli veya kuru olmasının filtrenin performansına etkisi yoktur.

MAXTRA+ filtresinin filtre malzemesi, gıda saflığında kalite bakımından test edilmiş iyon değiştirici reçineler ve aktif karbondan oluşan bir karışım içerir. Kullanılan iyon değiştirici reçine karbonat sertliğini (kireç) azaltır ve iç tesisatın bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri ortadan kaldırır.

Tüm SSS başlıkları

BRITA su filtreleri

BRITA su filtreleri

Genel Faydaları BRITA MAXTRA+

Bizimle iletişime geçin

BRITA ürünleri, yedek parçaları veya su filtrelemesi hakkındaki sorularınız için müşteri hizmetlerine ulaşın.

Telefon: 0 850 470 07 40

  • Sorularınız var mı? Yanıtları doğrudan ekibimizden alın.
  • Karasal hatlardan ücretsiz telefon numarası (GSM operatörleri ücret uygulayabilir).