BRITA su filtreleri hakkında SSS

Genel

Size mümkün olan en iyi ürünleri sunmak istiyoruz. MAXTRA PRO su filtresini piyasaya sürmekle, yalnızca performans açısından değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik açısından da ileriye dönük büyük bir adım attığımızdan eminiz. 

MAXTRA PRO'nun şimdiye kadar piyasaya sürdüğümüz en sürdürülebilir su filtremiz olduğuna ve dolayısıyla, BRITA'nın geleceği, çevremiz ve siz değerli müşterimiz için doğru ürün olduğuna yürekten inanıyoruz. BRITA MAXTRA PRO ALL-IN-1 su filtresinin ve BRITA MAXTRA PRO KİREÇ UZMANI su filtresinin piyasaya sürülmesiyle, isteklerinize, damak tadınıza ve yaşadığınız bölgedeki musluk suyu kalitesine daha spesifik ve bireysel olarak yanıt verebiliriz.

Lütfen elinizde ne tür su filtresi olduğunu kontrol edin. BRITA, yalnızca orijinal BRITA su filtreleri için "PerfectFit" güvencesi verebilir.
Ayrıca eski MAXTRA filtreler, PerfectFit sistemli sürahi modellerinde kullanmaya uygun değilidir. PerfectFit sistemi MATRA+ ve MAXTRA PRO su filtreleriyle kullanım için tasarlanmıştır.

Çevre konusunda duyarlılık bizim için çok önemli! Bu nedenle, 1992'den bu yana kullanılmış filtreler için kendi geri dönüşüm programımızı yürütüyoruz. Ancak, yalnızca sizden aldığımız filtreleri geri dönüştürebiliyoruz. Bu nedenle, BRITA filtrelerinizi kullandıktan sonra bize iade etmenizi öneririz. 

Filtrelerinizi bize nasıl ulaştıracağınıza dair detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:
https://www.brita.com.tr/geri-donusum#to-YerelGeriDonusum

BRITA ev tipi su filtreleri için aynı geri dönüşüm süreci geçerlidir: Filtreler yerel olarak toplanarak Almanya'daki geri dönüşüm tesisimize taşınır. www.brita.net/recycling web sitemizi ziyaret ederek geri dönüşüm sürecinin nasıl işlediğine ilişkin ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Hayır. BRITA filtreleri florürü gidermek için tasarlanmamıştır. Bazı florürler musluk suyunda doğal olarak mevcuttur, diğer yandan bazı su şirketleri suya florür katar. Musluk suyunda florür varlığı konusunda kaygılanıyorsanız yerel su tedarikçiniz ile görüşün.

Tüm BRITA su filtreleri, tat veya kokuyu olumsuz yönde etkileyebilecek klor gibi maddelerin sayısını etkin bir şekilde azaltarak yüksek filtreleme performansı sağlar. Ayrıca, BRITA su filtrelerinin kurulumu ve saklanması kolaydır.

BRITA MAXTRA+ su filtresi:
BRITA MAXTRA+ su filtresi dört hafta ve 150 litreye kadar taze filtrelenmiş su sağlar. İyon değiştirici reçinesi hem karbonat sertliğini (kireç) hem de bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı etkileyebilecek maddeleri azaltır.

Evet. Tüm BRITA filtrelerinin içerikleri gıda sınıfı kalitesindedir ve kazara yutulsa bile, tamamen zararsızdır.

BRITA ile filtrelenmiş suyunuzu buzdolabı gibi serin bir yerde saklayın. Ayrıca, BRITA ürününüzü doğrudan güneş ışığından koruyun ve kaptaki suyu bir gün içinde tüketin.

Sahip olduğunuz BRITA su filtreleme sisteminize bağlı olarak, BRITA METER, BRITA MEMO veya BRITA Smart Light filtrenizin performansını izler. Daha fazla bilgi için lütfen ürün kılavuzuna başvurun.

Filtreleme prosesi, suyun potasyum düzeyinde küçük bir artışa neden olabilir. Ancak BRITA ile filtrelenmiş bir litre su, bir elmaya kıyasla daha az potasyum içerir. Böbrek hastalığınız varsa veya potasyum alımlarınızı diğer nedenlerden dolayı sınırlıyorsanız bir su filtresi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Hayır. İyon değiştirici reçine ve aktif karbon içeren BRITA su filtreleri, musluk suyu içindeki tat ve görünümünü etkileyebilecek maddeleri azaltır. İşlem sadece kısmi olarak suyu mineralden arındırır. Bunun aksine damıtılmış su ise tamamen mineralden arındırılır. Bu nedenle, filtrelenmiş su, araba aküleri gibi saf su gerektiğinde kullanım için uygun değildir.

Su sertliği iki kategoriye girer: kalıcı sertlik ve geçici sertlik. Kalıcı sertlik, suyun tadını ve ev aletlerinin nasıl çalıştığını etkilemez. Geçici sertlik, gıdanın ve sıcak suyla hazırlanan içeceklerin tadını etkiler. Ayrıca, su ısıtıcıları, buharlı ütüler, kahve makineleri ve çamaşır makineleri gibi suyu ısıtan ev aletlerinde kireç birikimlerine neden olur.

BRITA su filtreleri, suyun geçici sertliğini azaltarak tadı ve aromayı bozan maddeler ile kireç birikimini azaltır. Sonuç, suyla hazırlanan sıcak içecekler ve yemekler için lezzetli su ve ev aletlerinde daha az kireç birikimidir.

Doğru bir şekilde saklandığı takdirde, tüm orijinal BRITA filtreleri birkaç yıl boyunca muhafaza edilebilir. Uygun saklama, 1°C ve 50°C arasındaki sıcaklıklarda, doğrudan güneş ışığına veya ısıya maruz bırakmama anlamına gelir. Filtre de orijinal paketinde kapalı olarak tutulmalıdır.

Faydaları

Tüm BRITA su filtreleri, tat veya kokuyu etkileyecek klor gibi maddeleri etkili bir şekilde azaltırken yüksek filtreleme performansı sağlar. Ayrıca, BRITA su filtrelerini kurmak, kullanmak ve saklamak kolaydır.

MAXTRA PRO su filtresi:
BRITA MAXTRA PRO su filtresi, 4 haftaya ve 150 litreye kadar taze filtrelenmiş su sağlar. İyon değiştirici reçinesi hem karbonat sertliğini (kireç) hem de bakır ve kurşun gibi metalleri filtreler. Aktif karbon ise klor ve klor bileşenleri gibi tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri filtreler.

BRITA ürünleri plastik atıkları azaltır, şişelenmiş sulara kıyasla kayda değer ölçüde daha az CO2 ayak izine sahiptir ve bundan dolayı daha sürdürülebilir bir topluma önemli katkıda bulunur. Şirket olarak gelişmeye ve büyümeye devam ederken iş faaliyetlerimizin çevresel etkilerini asgari düzeye indirerek böyle bir katkıda bulunmak istiyoruz.

Şebeke suyu sıkı düzenlemelere tabi olup gözlenmektedir, ancak tadı ve görünümü bozan maddeler içerebilir. Bir BRITA su filtresi, şebeke suyunda şunları filtreleyebilir:

• karbonat sertliği / kireç
• serbest ve bağlı klor (suda mevcutsa)
• kurşun ve bakır

BRITA ile filtrelenmiş su size ve ailenize kahve ve çay gibi aromatik sıcak içecekler için ideal temeli sağlar. Ayrıca, yemek pişirmek için idealdir ve ev aletlerini kireç birikimine karşı etkili bir şekilde korur.

Bu avantajlar, iyon değiştirici ve aktif karbon bazlı BRITA su filtreleri için geçerlidir. Örneğin; MAXTRA PRO su filtreleri 

Kireç birikimini azaltmaya yardımcı olmak için buharlı ütülerde musluk suyu yerine BRITA ile filtrelenmiş su kullanmak daha iyi olacaktır. Ancak alüminyum tabanlı çoğu buharlı ütü için optimum performans sağlaması amacıyla demineralize su önerilir. Filtrelenmiş su, krom kaplama çelik tabanlı ütüler için idealdir. Herhangi tip ütüye sahip olduğunuzdan emin değilseniz, kullanma kılavuzunuza bakın veya ütü üretici firmanızla iletişime geçin.

Bu, MAXTRA+ filtreler gibi iyon değiştirici ve aktif karbon temelli BRITA su filtreleri için geçerlidir.

BRITA MAXTRA+

Bu sadece BRITA filtresindeki aktif karbondur. Granül aktif karbon, hindistan cevizi kabuklarından yapılır. Her doğal ürün gibi hindistan cevizi kabukları da ürün kalitesi ile ilgili olarak doğal değişikliklere tabidir. Bu, bazen karbonun bazı parçalarının filtrelenmiş suyunuza sızmasına neden olabilir. Filtrenizi ürün kılavuzunda açıklanan şekilde hazırlamak karbon tozunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

Yüksek kaliteli BRITA ile filtrelenmiş suyun tadını çıkarmak için, filtreyi düzenli aralıklarla değiştirin.

Filtrenin kullanım ömrü, yerel su kalitesine bağlıdır. Şebeke suyunuz 10-12°dH’lık bir karbonat sertliğine sahipse filtreniz 100 litrelik sudan sonra değiştirilmelidir. Suyunuz daha sertse veya tüketim daha fazlaysa filtrenin kullanım ömrü buna göre azalır.

Filtre en az dört haftada bir değiştirilmelidir.

A) Orijinal BRITA MAXTRA+ filtre kullanmıyor olabilirsiniz

B) MAXTRA+ filtreyi tamamen su filtreli sürahiye takmamış olabilirsiniz. Lütfen filtreyi biraz daha huniye bastırın ve tekrar deneyin. 

Hayır, sürahiniz kırık değil. Duyduğunuz şey, huni içerisindeki hareket eden vanadır. Endişe etmenize gerek yok. Bu vana sayesinde BRITA, tüm musluk suyunun güvenilir bir şekilde filtreden geçerek filtrelenmesini sağlar. Bundan dolayı BRITA, BRITA su filtresinin mükemmel bir şekilde uyum sağlaması için huni üzerinde değişikliğe giderek su filtrelerini geliştirmiştir. 

MAXTRA+ filtresinin filtre malzemesi, gıda saflığında kalite bakımından test edilmiş iyon değiştirici reçineler ve aktif karbondan oluşan bir karışım içerir. Kullanılan iyon değiştirici reçine karbonat sertliğini (kireç) azaltır ve iç tesisatın bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek bakır ve kurşun gibi metalleri azaltır. Aktif karbon, klor ve klor bileşenleri gibi tadı olumsuz etkileyebilecek maddeleri ortadan kaldırır.

BRITA MAXTRA PRO

BRITA su filtresi bittiğinde, basit bir şekilde filtrelemeyi keser. Kirliliği filtrelenmiş suya sızdırmaz.

A) Orijinal bir BRITA MAXTRA PRO su filtresi kullanmamış olabilirsiniz.
B) MAXTRA PRO su filtresini, su filtreli sürahinize tam olarak yerleştirmemiş olabilirsiniz. Lütfen filtreyi huninin içine biraz daha bastırın ve yeniden deneyin.
C) MAXTRA PRO su filtrenizi paketin üzerindeki talimatlara uygun şekilde hazırlamamış olabilirsiniz.

BRITA ile her zaman taze filtrelenmiş suyun keyfini çıkarmak için su filtresini düzenli aralıklarla değiştirmelisiniz.

Su filtresinin kullanım ömrü, yerel su kalitesine bağlıdır. Musluk suyunuz 10 -12 dH’lik bir sertlik düzeyine sahipse, su filtresi 150 litrelik sudan sonra değiştirilmelidir. Suyunuz daha sert veya su tüketiminiz fazla ise su filtresinin kullanım ömrü bu doğrultuda kısalır.

Su filtresi, en az her 4 haftada bir değiştirilmelidir.

Bu sadece BRITA su filtresindeki aktif karbondur. Granül aktif karbon, hindistan cevizi kabuklarından yapılır. Her doğal ürün gibi hindistan cevizi kabukları da ürün kalitesi açısından doğal değişikliklere maruz kalır. Bu, bazen karbonun parçalarının filtrelenmiş suyunuza sızmasına neden olabilir. Su filtrenizi ürün kılavuzunda açıklanan şekilde hazırlamak bu tozun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

MAXTRA PRO ALL-IN-1 su filtresi, musluk suyunun günlük olarak hazırlanması ve filtrelenmesi konusunda mükemmel bir çözümdür. Yumuşak, filtrelenmiş ve taze su temin edilmesini sağlar ve mutfak cihazlarınızı kireçlenmeye karşı korur.

Özet olarak:
• Aromatik çay ve kahve
• Lezzetli soğuk içecekler
• Yemek pişirmek için taze, filtrelenmiş su
• Cihaz koruması ve kireç filtreleme

Sertifikalı bio-based malzememiz, gıda endüstrisinden, örneğin bitkisel yağların rafine edilmesinden kaynaklanan artıklardan oluşmaktadır. Bu bitki bazlı hammaddeler artık tüketim açısından uygun değildir ve gıda endüstrisinden ve restoranlardan toplanmaktadır. 

MAXTRA PRO su filtreleri, birçok bakımdan önceki MAXTRA+ su filtrelerinin geliştirilmiş versiyonlarıdır:

• Filtre tabanına ek bir örgü entegre edilmiştir, böylece sudaki en küçük partiküller dahi daha iyi tutulur.

• Filtre kapağı ve gövdesi için %50 bio-based malzeme (kütle dengesi) kullanılmıştır.

Suyun tadını çıkarırken daha fazla seçenek sunmak için artık bir yerine iki tip filtre bulunmaktadır:

• MAXTRA PRO ALL-IN-1
Hem sıcak hem de soğuk, lezzetli, taze filtrelenmiş su için kireç ve tadı bozan kirliliklerin filtrelenmesinde etkili! Suyun yumuşak ve sert olduğu bölgeler için tasarlanmıştır.
 
• MAXTRA PRO KİREÇ UZMANI
Cihazlar için üst düzey kireç önleme. Suyun sert ve çok sert olduğu bölgeler için tasarlanmıştır.

MAXTRA PRO KİREÇ UZMANI su filtresi ile hem sıcak hem de soğuk lezzetli içecekler hazırlayabilirsiniz. Bu filtre, özellikle musluk suyunun sert ile çok sert olduğu bölgeler için uygundur.

Lütfen unutmayın: Musluk suyunun kaynatılmasına yönelik resmi bir bildiri olduğunda, bu BRITA ile filtrelenmiş su için de geçerlidir. Kural: önce filtreleyin, sonra kaynatın!

MAXTRA PRO KİREÇ UZMANI su filtresi, çay ve kahvede daha dolgun bir tat elde etmek için idealdir. Ayrıca, filtre, ev aletlerini kireç birikimine karşı güvenilir bir şekilde korur (MAXTRA PRO ALL-IN-1'a kıyasla %50 daha iyi kireç önleme özelliğine sahiptir). Bu nedenle, suyun sert ve çok sert olduğu bölgeler için tasarlanmıştır.

Özet olarak:
• Aromatik çay ve kahve
• En iyi cihaz koruması ve kireç filtreleme
• Suyun çok sert olduğu bölgeler için uygundur
• Yemek pişirmek için taze, filtrelenmiş su

MAXTRA PRO ALL-IN-1 su filtresi ile hem sıcak hem de soğuk lezzetli içecekler hazırlayabilirsiniz. Filtre, özellikle musluk suyunun yumuşak ile sert olduğu bölgeler için uygundur.

Lütfen unutmayın: Musluk suyunun kaynatılmasına yönelik resmi bir bildiri olduğunda, bu BRITA ile filtrelenmiş su için de geçerlidir. Genel kural: önce filtreleyin, sonra kaynatın!

Evet. Hayatınızı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için MAXTRA PRO filtreler, PerfectFit özelliğine sahip olanlar da dahil olmak üzere tüm BRITA su filtreli sürahilerle uyumludur.

Endişelenmeyin, bu tamamen normaldir. Nemli veya kuru olmasının su filtresinin performansı üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

BRITA, kişisel su ihtiyaçlarınızı daha da bireysel olarak karşılamak için iki farklı su filtresi geliştirdi.

MAXTRA PRO ALL-IN-1 su filtresi, suyun yumuşak ve sert olduğu bölgeler için önerilir ve en iyi tat deneyimi sunar. Suda mevcutsa, klor, herbisit, pestisit ve farmasötikal kalıntıları filtreler. Ayrıca kurşun-bakır gibi metalleri ve borulardan gelebilecek parçacıkları filtreler. Su sertliğini orta düzeyde azaltır ve günlük sıvı alımınız için idealdir.

MAXTRA PRO KİREÇ UZMANI, suyun sert ve çok sert olduğu bölgeler için önerilir ve üst düzey kireç önleme sağlar. MAXTRA PRO ALL-IN-1 su filtresine kıyasla %50 daha iyi kireç filtreleme sağlar ve su ısıtıcınızı, çay-kahve makinenizi kireç birikimine karşı korur. Borulardan gelebilecek parçacıkları tutar, kloru ve musluk suyunuzun tadını, görünüşünü ve kokusunu etkileyen maddeleri filtreler. Böylece çayınız ve kahveniz daha dolgun bir tada sahip olacaktır.

Endişelenmeyin, bu tamamen normaldir. Nemli veya kuru olmasının filtrenin performansına etkisi yoktur.

Alman mühendislerimiz her zaman olabilecek en iyi çözümü bulmak ve mevcut ürünlerimizi geliştirmek için çabalamaktadır. Bu sayede mühendislerimiz, filtrelerimizin mükemmel şekilde su filtrelerimize takılmasını ve dolayısıyla da musluk suyunun güvenilir bir şekilde filtreden geçip filtrelenmesini sağlayan PerfectFit Sistem’i geliştirdi. Sadece BRITA MAXTRA+ filtre sıkı ve düzgün bir şekilde takılırsa su filtresinden su geçer.

BRITA filtresi dolduğunda, basit bir şekilde filtrelemeyi keser. Kirliliği filtrelenmiş suya sızdırmaz.

Bir BRITA su filtreli sürahinin standart paketinde genellikle ücretsiz bir MAXTRA PRO ALL-IN-1 filtre bulunur. Bulunduğunuz bölge için hangi su filtresinin dahil olduğunu görmek için lütfen yerel ürün paketinizi kontrol edin.

MAXTRA PRO su filtresi kolay ve hızlı kurulum için tasarlanmıştır.

MAXTRA PRO su filtresi:
Bir sürahi veya kabı suyla doldurun. MAXTRA PRO su filtresini bu soğuk suya batırın ve oluşabilecek hava kabarcıklarını yok etmek için yavaşça sallayın. Su filtresini sürahinin hunisine yerleştirin ve suyu filtreden iki kez geçirin. İlk iki filtrelemedeki suyu boşalttıktan sonra MAXTRA PRO su filtreniz artık kullanıma hazırdır.

Tüm SSS başlıkları

Bizimle iletişime geçin

BRITA ürünleri, yedek parçaları veya su filtrelemesi hakkındaki sorularınız için müşteri hizmetlerine ulaşın.

Telefon: 0 850 470 07 40

  • Sorularınız var mı? Yanıtları doğrudan ekibimizden alın.
  • Karasal hatlardan ücretsiz telefon numarası (GSM operatörleri ücret uygulayabilir).